Останнім часом все більш популярним є стоматологічне лікування під потенційованим (анальгоседацією) або загальним знеболенням (наркозом).

Сучасні препарати для наркозу і седації є відносно безпечними, легко керовані та швидко виводяться з організму. Це означає, що анестезіолог, постійно вводячи їх пацієнту, підтримує необхідний рівень впливу, а пацієнт після закінчення операції дуже швидко приходить до себе. Прокидається, самостійно покидає кабінет стоматолога і безпечно може повернутись додому.

Показання до лікування зубів під наркозом у дорослих

Застосовувані нами методи знеболення у дорослій стоматології є ефективними при тривалих травматичних втручаннях у порожнині рота, великому об'ємі лікування, складному видаленні декількох зубів та ін. Також лікування зубів під наркозом рекомендоване усім, хто "боїться стоматолога" у зв'язку з неприємними спогадами з дитинства.

При такому варіанті лікування анестезіолог ще до стоматологічної маніпуляції проведе консультацію з метою виявлення особливостей загального стану пацієнта, щоб правильно визначити індивідуальний підхід під час проведення наркозу або седації. При необхідності анестезіолог призначить пацієнту додаткові обстеження.

Протипоказання до проведення лікування зубів під знеболенням

Протипоказань до такого виду знеболення є надзвичайно мало. Постійний апаратний та клінічний моніторинг лікарем-анестезіологом дозволяє вчасно попередити розвиток ускладнень. До основних протипоказань відносяться загально-соматичні хвороби у стадії загостерння. Стоматологічне лікування під наркозом або седацією треба відкласти у випадку появи гострої інфекції, що протікає з гарячкою, кашлем, нежиттю, проносом та висипанням в зоні рота.

Як підготуватися до лікування зубів у медичному сні?

● Перед лікуванням під потенційованим або загальним знеболенням не можна їсти та пити протягом 4 годин з метою запобігання потрапляння їжі в дихальні шляхи.
● Якщо пацієнт постійно вживає ліки, тоді їх прийом в день лікування треба заздалегідь узгодити з анестезіологом. У разі необхідності їх вживання – запивати невеликою кількістю води.
● Контактні лінзи, окуляри, перстні, сережки, ланцюжки необхідно зняти.
● Потрібно змити лак з нігтів та одягнути футболку чи сорочку з короткими рукавами.

Особливості процедури та післяопераційни період

Стоматологічне лікування під потенційованим знеболенням пацієнтами відчувається як приємний сон і не залишає ніяких спогадів та неприємних відчутів. Збережені всі рефлекси та словесний контакт пацієнта з лікарем, де можна попросити пацієнта виконати прості каманди типу "відкрийте ширше рот" та подібні.

Медикаментозна підготовка пацієнта анестезіологом, ліквідація інтраопераційного стресу, моніторинг життєво-важливих функцій і своєчасна їх корекція під час стоматологічного лікування – запорука успішного післяопераційного перебігу.

Протягом 30-60 хвилин після операції пацієнт перебуває під наглядом медперсоналу. У цей час ще може утримуватись залишкова дія медикаментів, тобто може спостерігатись сонливість.

До побічних дій, що спостерігаються досить рідко, належать:

- нудота;
- охриплість;
- запаморочення тощо.

Емоційний стан пацієнта після втручань під седацією або наркозом є позитивним. Післяопераційний період протікає більш гладко, тому що на біль в рані сприятливо впливає залишковий фон медикаментів центральної дії, що дозволяє в багатьох випадках відмовитись від прийому анальгетиків протягом перших годин після операції.

Рекомендації щодо пиття, годування, вживання ліків, транспортування пацієнта після наркозу або анальгоседації пацієнт та супроводжуюча його особа отримують від анестезіолога та стоматолога.

Додому слід добиратись легковою машиною під наглядом супроводжуючої особи на задньому сидінні автомобіля. Не слід користуватись громадським міським транспортом.

Увага! Протягом 24 годин після проведення потенційованого або загального знеболення забороняється кермувати транспортним засобом та підписувати будь-які юридичні документи.

У разі виникнення застережень щодо загального стану пацієнта вдома після седації або наркозу потрібно негайно зателефонувати стоматологу або анестезіологу.

Таким чином, стоматологічне лікування в умовах наркозу або потенційованого знеболення у стоматологічному центрі "Viadent" – це комфортно, сучасно та безпечно.

Необхідні обстеження та аналізи:

1. УЗД серця + ЕКГ;
2. загальний аналіз сечі;
3. загальний аналіз крові з формулою + цукор крові + час початку і кінця кровотечі (до 5-ти днів);
4. біохімічний аналіз крові;
5. амбулаторна картка.

Записуйтесь на комплексне лікування зубів у медичному сні в Івано-Франківську:

+ 38 (066) 857-11-19, +38 (097) 872-94-49